Malinowa kuźnia

 

Nasza Malinowa Kuźnia we Włodzicach Wielkich została wybudowana w roku 1831 w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim. Dom zbudowany jest z piaskowca, popularnego w okolicy budulca. Wiemy od poprzednich mieszkańców, że mieszkał w nim kowal i to on był pierwszym właścicielem naszej uroczej chatki nad rzeką Bóbr.

Chatka nie jest mała, bo ma aż 300 m. kwadratowych, dzięki czemu znajdzie się miejsce zarówno dla nas jak i dla naszych gości.

I to właśnie dla was przygotowaliśmy cztery pokoje na pierwszym piętrze. Jako, że sami troszkę paramy się sztuką, pokoje urządziliśmy z zacięciem artystycznym. Do dyspozycji gości oddajemy:
Pokój malarski, pokój muzyczny, pokój literacki oraz pokój teatralny. Wszystkie wyposażone w prywatne łazienki z suszarką i zestawem eko kosmetyków. Dodatkowo przygotowaliśmy w korytarzu na piętrze mały aneks kuchenny, na który składa się czajnik, piekarnik i płyta na dwa palniki oraz stół z krzesłami.

Malinowa Kuźnia to miejsce otwarte – na ludzi, na sztukę, na otaczającą nas przyrodę. Zapraszamy zarówno artystów profesjonalnych szukających nowych inspiracji, artystów amatorów chcących wymienić się swoimi doświadczeniami, jak i zwykłych miłośników sztuki, dla których pobyt u nas będzie powrotem do beztroskich lat dzieciństwa.

Cenimy sobie ciszę i spokój i chcielibyśmy, żeby nasi goście też tej ciszy i spokoju zaznali. Dlatego serdecznie zapraszamy z dziećmi od 10 roku życia. Z resztą dla młodszych pociech nasze strome schody i tak byłyby zbyt dużym wyzwaniem. Jako, że mieszkają z nami trzy beztroskie koty i Malinowa Kuźnia jest też ich domem postanowiliśmy nie przyjmować również innych zwierząt.

Zachęcamy jednak do spędzania z nami czasu podczas wspólnych śniadań, które będziemy serwować w naszej kuchni w sąsiedztwie pięknego kaflowego pieca. Z resztą gospodarze zazwyczaj będą na miejscu, żeby doradzić i wskazać najciekawsze miejsca w okolicy.

A skoro przy okolicy jesteśmy: Malinowa Kuźnia leży nad rzeką Bóbr w otulinie pól, łąk i lasów, gdzie mieszkają sarny, zające i lisy. Wijący się nieopodal Potok Żeliszowski jest królestwem bobrów – to tutaj mają swoje domy, tutaj budują tamy i tutaj stworzyły cudne rozlewisko, którego nie da się opisać słowami – trzeba zobaczyć na własne oczy.

Dla aktywnych też znajdzie się coś ciekawego. Nasza chatka leży tuż przy zielonym szlaku pieszym wiodącym z Bolesławca do Lwówka Śląskiego oraz europejskim szlaku rowerowym. Po drugiej stronie wsi znajduje się stadnina, a w odległości trzech kilometrów od wsi rozlewają się dwa jeziorka po żwirowe – przy jednym z nich stoi bar na plaży i tor do wakeboard’u, przy drugim wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

Nasza okolica obfituje również w ciekawe atrakcje turystyczne. Bolesławiec – miasto ceramiki, Lwówek Śląski – miasto agatowe. Do tego ciekawe małe miasteczka, jak Wleń czy Gryfów Śląski oraz całe mnóstwo zamków i kościołów. Dla miłośników architektury niemieckiej istny raj. Można pojeździć po okolicy i do jakiej wsi się nie zajedzie znajdzie się w niej architektoniczne perełki.

Doba w sezonie (maj – sierpień) – 250 zł (minimum 3 noce)
Majówka, Boże Ciało – 300 zł 
Lato Agatowe, Święto Ceramiki – 350 zł
Istnieje możliwość dostawienia pojedynczego łóżka w cenie 60 zł za dobę.
Promocja!!! Zniżka 10% na noclegi majowe (poza majówką)
Śniadania dodatkowo płatne 50 zł od osoby.

Rezerwacje przyjmujemy na przynajmniej trzy dni.
Rezerwacje prosimy kierować na maila: kontakt@malinowakuznia.pl lub agencjaprofiact@gmail.com
lub telefonicznie na numer: 786 865 228 lub 500 152 939

Serdecznie zapraszamy